Коротка інструкція по вітамінам

f

Вітаміни та мінерали це як маленькі гвинтики, що підтримують налагоджену роботу організму. Їх недолік або надлишок може призвести до збою всієї системи. Основними мінералами, які використовуються і зберігаються у великій кількості в організмі є:

 ✅КАЛЬЦІЙ забезпечує міцність кісток і зубів; бере участь в регуляції кров’яного тиску. Хороша сумісність з магнієм, бором і вітамінами В6, В12, D і К.

 ❌Магнія не повинно бути в надлишку, інакше результат буде протилежним.

 ✅КАЛІЙ важливий для функціонування нервової та серцево-судинної систем. Вітамін В6 сприяє засвоєнню калію. Магній підсилює дію калію.

 ❌Натрій може витісняти калій з тканин. Надмірне споживання кави, цукру, алкоголю, сечогінних і проносних препаратів сприяє виведенню калію з організму.

 ✅ФОСФОР бере активну участь в таких процесах, як розподіл і ріст клітин організму. Хороша сумісність з вітаміном D.

 ❌Прийом кортикостероїдних гормонів, а також надлишок статевих гормонів (естрогенів і андрогенів) викликає втрату фосфору організмом.

 ✅НАТРіЙ допомагає організму підтримувати нормальний баланс рідини в організмі.

 ❌Дефіцит калію і хлору перешкоджають надходженню натрію в організм.

 ✅ЗАЛІЗО відповідає за доставку кисню до тканин. Хороша сумісність з міддю і вітамінами А, B3 і С.

❌Вітамін Е і цинк в високих концентраціях знижують засвоєння заліза.

 ✅МАГНІЙ сприяє розслабленню мускулатури судин; служить природним антистресовим фактором, гальмує процеси збудження в центральній нервовій системі і знижує чутливість організму до зовнішніх впливів. Хороша сумісність з кальцієм і вітамінами групи B, крім B1❌

✅ЦИНК потрібен для вироблення білків і ДНК, для росту і відновлення м’язів, важливий для правильного відчуття смаку і запаху, сприяє загоєнню ран, допомагає імунній системі боротися з бактеріями і вірусами, покращує травлення, регулює вироблення гормонів. Хороша сумісність цинку з вітамінами А, B2 і B6.

❌Фолієва кислота може шкодити всмоктуванню цинку, коли споживання цинку з їжею недостатнє (наприклад, при вагітності, коли жінкам часто призначають додатково препарати фолієвої кислоти).